DENTHATECHNICA

•DENTHATECHNICA MÜHENDİSLİK : Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Teknogirişim Sermaye desteği alan firmalarla Üniversitelerden gelen talepleri karma işbirliğinde harmanlayan ve tarafların isteklerine uygun OSB (Organize Sanayi Bölgelerinde) ustalarla Üniversite & Sanayii işbirliğini oluşturan DENTHATECHNICA dır. Görevi 3K dır. (kordinasyon/kooperasyon / kominikasyon)
Üreticiye teknik akademik kişileri getirir (koordine eder),danışmanlık yapar, üretimi koopere eder, mühendislikte tarafları bir araya getirir.
Örnek :Antalya Bilim Üniversitesi&İkitelli OSB Elektrikli Araç Projesi 2020

DENTHATECHNICA ÜRETİM : Bakanlıktan Teknolojik Ürün Yurtdışı ve Yurtiçi Tanıtım desteği alan; yurtdışı/yurtiçi birçok fuar ve kongrede sağlık turizmi kapsamında ve yurt içinde bu tür projesi olanlara üretim,tanıtım , teknik destek vb. DENTHATECHNICA ÜRETİM ile mümkündür.
Örnek : ‘Hastaya özel çene eklem protezi’ ameloblastomalı bir hastada koordine edilmesi, ameliyatının üniversitede yapılmasının sağlanması ve başarı ile sonuçların takibi. (Yıl. 2020 Yer.A.Ü.Tıp. Fak. Hasta. Z.Y Kesi Hattı Tespiti ve Ameliyat Prof.Ü.Ertaş /Müh.Tasarım A.Erken Telif Hakkı DENTHATECHNICA DENTAL (M.Gürsan)
DENTHATECHNICA MEDİCAL 2020 yılında kişiye özel metal ürünlerinin Hastalara takılmaya başlaması ile gelişti. Mühendislik Tasarım ve Üretim atölyelerinin ISO 13485 Medikal Cihazlar Kalite Yönetim Sistem Belgesi vb. yönergelerinde güncel yenileme gereksinimlerinde firmalara ücretsiz danışman tahsisi; onların sektörde Eximbank ile çalışmalarının önünü açılması ile yurt dışı talebe yönlendi.